Postup při zpracování plánu > Naplnění databáze POVIS > Pokyny pro zápisy v jednotlivých databázích 

Ohrožené objekty

Úvod  Předchozí  Další   Tisk této stránky

Databáze ohrožených objektů vychází z potřeby rozlišení ohrožených objektů z mnoha hledisek. Pravidla plnění jsou navržena pro úroveň obecních digitálních povodňových plánů, kdy je nutno objekty zcela jasně odlišit a zadávat do databáze individuálně. Obytné objekty lze pro zachování přehlednosti databáze i mapového pohledu agregovat. Sloučení údajů (agregaci) objektů lze provádět např. podle ulic, podle ucelených obytných bloků apod. Je také důležité zadat počet agregovaných objektů. Nelze slučovat objekty rozdílných kategorií, nebo rozdílného charakteru staveb (např. rodinné domy s obytnými vícepatrovými objekty).

V případě existence modelů záplavového území je možno zadávat i hladinu ohrožení v místě vázanou na mezní stav na hlásném profilu, tj. jeden nebo více údajů v polích [N-letost ohrožujícího průtoku], [min. ohrožující průtok], [min. ohrožující vodní stav], případně [kóta hladiny ohrožení].

U objektů, kde hrozí sekundární ohrožení únikem chemických látek, plynů, nebo explozí apod. případně vyplavení skladů nebo skládek, je nutno zaškrtnout pole Nebezpečný (Ohrožující) objekt, případně vybrat z nabídky převládající ohrožující látku.

Databáze umožňuje zadání kontaktních údajů k objektu - vlastník, kontaktní osoba a spojení. Tyto položky nezbavují subjekty povinnosti zpracovat povodňový plán vlastníka nemovitosti.

hmtoggle_plus1        Ohrožené / ohrožující objekty - popis práce v Editoru dat povodňového plánu

hmtoggle_plus1        Struktura databáze exportované pro povodňové plány

 


Soubor: mdpp_naplneni_povis_ohr.htm